Náramky

Černá je černá je černá je černá

Náramek ušitý ze skleněných japonských korálků v černé a hematitové barvě.

Délka náramku: 18cm
Šířka náramku: 3,5cm
Magnetické zapínání bez obsahu niklu.

Herinkové náramkyHerinek, herringbone. To je prima steh. Dají se s ním vykouzlit krásné šperky. A nemusejí to být zrovna náhrdelníkové šňůry. I na náramcích vypadá parádně. Zvlášť, když se použijí krásné korálky a jejich kombinace. Šijete pořád "jen" herinkem a přitom vzniká pokaždé jiný šperk.

Bugles + round
Jo, tak pro tuhle kombinaci korálků (tvarů i barev) mám poslední dobou slabost. Je taková... taková pěkná :-)

Bugles + round + tila
A když se k téhle osvědčené kombinaci přidají ještě Miyuki Tila, je tu další krásný kousek. Barevná kombinace je možná trochu méně obvyklá, ale kdybych chtěla něco, co má na ruce každá druhá, zajdu si do zlatnictví pro řetízek :-)

Treasures + round + voskovky + Swarovski
Jednoduchý, elegantní, hodí se ke všemu a vždycky budete za dámu. Swarovski a matné voskové perle jsou sázka na jistotu.

Ledový

Náramek v mrazivých tónech. Je ušitý z TOHO bugles, TOHO round °15 a °11 a českých mačkaných korálků s částečným duhovým pokovem. Zapínání je magnetické, bez obsahu niklu.

Dvojitý St. Peterburg

Pustila jsem se teď do dvou větších (soutěžních) projektů, takže občas potřebuju nějaké to jednodušší rozptýlení. A St. Peterburg nikdy neomrzí. Navíc když spojíte dva dohromady, vypadá to zase úplně jinak a úplně dobře. Zvlášť, když se do toho zapojí mé oblíbené Toho Cubes.

Blankytný náramek

Náramek ušitý ze skleněných korálků.
Použila jsem vysoce kvalitní japonské korálky a speciální korálkovací nitě. Náramek se zapíná na 2 magnetická zapínání - pohodlné a bezpečné.

Délka náramku: 16,5cm 

Šířka náramku: 2,5cm

Podzimní milášek

Pomalu a nenápadně nám začíná podzim... každý se tváří smutně nebo ještě hůř - naštvaně. A přitom je podzim tak hezký období. Tak například ty barvy. A vůně. A ta radost z čím dál tím vzácnějších hřejivých paprsků slunce. No, každému se holt s podzimem nezavděčíte. Ale mě inspiroval k novému šperku, který jsem si pro sebe ušila.

Náramek z klasických TOHO °11, karneolu (který mi doma ležel už asi čtyři roky), říčních perel a starých knoflíků od mé milované babičky.

Nosím ho ráda, a to nejen proto, že je takový podzimní. Taky se náramně hodí k mé oblíbené fialové barvě. Jo a tahle barva TOHO (1825) se mi natolik líbí, že si z ní možná udělám ještě něco. 

Fialový

Trošku jsem si pohrála s herringbone stehem. Poslední dobou se stává mým oblíbeným, a to jak v ploše, tak ve své "potrubní" variantě. 

Materiál: TOHO round °11 (transparent frosted sugar plum, ceylon soft pink), round °15 (transparent forsted sugar plum), české ohňovky 4mm, vinutka

Drahé tety a já

Poslední dobou se u mě střídají dva stavy: buď mám spoustu materiálu, ale nemám nápady, nebo mám spoustu nápadů, ale žádný příhodný materiál. Navíc bych měla i relativně čas, ale jak na potvoru není do čeho píchnout... Co v takové situaci? V takové situaci nastupují práce na dárečcích. Vždycky se hodí mít to u někoho dobrý, že jo. Ušila jsem aspoň dva náramky. Hnědý je pro pratetu do Vídně. Růžový je pro "tetu," u které mám vystavené šperky.

Když ještě sníh ležel na polích

Náramek ze skleněných kabošonů, akrylových "perličkových" kabošonů a hromady TOHO rokajlu ve 3 velikostech. Aby to nebyl žádný plandák, vyztužila jsem ho pevnou folií. Zapíná se na dva magnetky. Podšila jsem jej krásně jemnou kozinkou - je tak úžasná, že šla prošít i normální korálkovou jehlou a nemusela jsem ani použít šídlo (díky, mami!).

Queen Of The Thorns

Tenhle nápad jsem měla v hlavě od chvíle, kdy bylo vyhlášené letošní Letní tvoření Na Spirále. Teď jsem ho konečně přes víkend realizovala. Neobešlo se to bez párání - ale jen jednoho :-)

Můj serafinit

Na jaře 2011 mi můj muž koupil na výstavě minerálů nádherný serafinit. Vybírali jsme ho asi půl hodiny, ruský prodejce měl opravdu velký výběr a zvolit "ten jediný pravý" byla celkem fuška. Když jsem si ho pak odvážela domů, vůbec jsem netušila, jak ho zpracuju. Většinou, když nakupuju materiál, mám už více či méně představu o tom, jak ho zpracuju (to, že ve finále se zpracování vůbec nepodobá původnímu záměru, je věc druhá). Tentokrát ale ani ťuk. Nejspíš jsem se spoléhala na to, že ho nějak jednoduše obšiju a budu nosit jako nápadně-nenápadný amulet na krku. A pak mi rok ležel doma, konkrétní nápad nepřicházel...

Až letos z jara jsem si řekla, že je na čase pustit se do díla, a to rovnou tak, že si pokořím další metu ve svém korálkovém životě - udělám vyšívaný náramek. Zatím jsem vyšívala jen náhrdelníky, zkusila jsem několikery náušnice, ale náramek pořád zůstával tak nějak mimo můj zájem. Ne, že by se mi vyšívané náramky nelíbily. Spíš jsem před nimi měla (a stále mám) velký respekt. Přeci jenom nejde o šperk, který leží více méně v rovině. Obtáčí ruku, podkladový materiál se ohýbá, a proto je nutné mít výšivku co nejhustší, aby mezi korálky neprosvítal podklad. Viděla jsem tedy i pár (nejen) náramků, kde podklad prosvítal zcela záměrně, kde nebyla vyšitá celá podkladová plocha - ale takové se mi nelíbí. Když výšivka, tak pořádná. No, to jsou poměrně silácká slova, uznávám.

Spoutalo mě babí léto

V tomhle náramku je moje 3x poprvé:
  • poprvé jsem pracovala s Miyuki Delica,
  • poprvé jsem obšívala nekulatý/neoválný kabošon
  • poprvé jsem šila plochým herringbone stehem

Drakopán a Drakopaní

Když se spojí kulatý a hranatý drát...

...vznikají z toho opravdu zajímavé věci. Momentálně jsem zamilovaná nejen do kombinace těchto dvou průřezů, ale navíc ještě do kombinace stříbrné a šampaňské (nebo chcete-li zlatavé) barvy.

Komentáře

Oblíbené příspěvky