O mně

Jmenuji se Eva, jsem máma tří úžasných dětí. Žiju v České republice, v kraji zvaném Vysočina. Výrobě šperků se věnuji už poměrně dlouho. Moje ruce už vyzkoušely mnohé techniky a materiály, vždy se však vracím ke šperkům šitým z drobných skleněných korálků - rokajlu.

Šitý šperk je (hlavně časově) velmi náročná technika a přestože čas je u mě permanentně nedostatkovým zbožím (práce, děti,...) věnuju se mu vždy, když to jen trošku jde. Ráda bych šila a tvořila pořád. Bohužel, nejde to. Nechrlím tedy jeden velešperk za druhým. Každý kousek, který vyrábím, si hýčkám a užívám - možná šiju pomalu, ale šiju jistě a s láskou a vší možnou pečlivostí.
 
Moje díla zde nejsou k prodeji, ale lze je najít v mém Fler obchodě a příležitostně v galeriích a na vybraných akcích. Ráda také vyrábím šperky na zakázku podle specifického přání zákaznice.
 

Taky to máte tak, že když už si na sebe berete nějaký šperk, tak chcete, aby byl natolik osobitý a výrazný, jako Vy sama? Prostě aby byl vidět? Tak to jste tady správně, protože každý šperk vytvářím podle vlastního originálního návrhu, věnuji mu maximální pečlivost a používám pouze kvalitní materiály.

Nejčastěji pracuji technikou šití z korálků a korálkové výšivky. V mnohých špercích obě tyto techniky spojuji, abych dosáhla jedinečného a plně uspokojujícího výsledku. Okrajově má tvorba zahrnuje také techniky chainmaille (tvoření šperků z kovových kroužků) a ketlování (spojování korálků prostřednictvím kovových nýtků). Při práci s korálky se spoléhám na precizní práci a v nejvyšší možné míře se vyhýbám používání lepidel a plastů.

Zaměřuji se především na výrobu unikátních korálkových šperků, ale nevyhýbám se ani tvoření „nešperkové“ povahy. Obvykle tvořím podle svých vlastních nápadů a návrhů, ale bude mi ctí zrealizovat i vaše náměty.
 
 
Kromě rodiny a korálků je mojí velkou vášní také běh. A nesmím zapomenout na čtení, na které mi ale přes všechnu snahu nezbývá už skoro žádný čas. Kéž by měl den o pár hodin víc...


Komentáře

Oblíbené příspěvky