Podzim ve smíšeném lese

Domluvila jsem se s kolegyní z práce, že ji naučím korálkovou výšivku. Dala jsem jí na to kabošonek už nalepený na plsti, a abych jí to mohla názorně ukazovat, nachystala jsem si taky jeden. Použila jsem korálek dobarvované perleti s tím, že ho jen tak jednoduše kolem dokola obšiju a bude z toho taková decentní brož.

Jenže doma jsem pak na to pořád koukala a říkala si, že brož by to byla taková divná, a že by to chtělo něco... něco jiného. Přidala jsem dalších pár řad korálků a pak ještě zlomky karneolu. A bylo to konečně "to ono" :-)  Ještě ušít závěs, navléct zbylé zlomky karneolu a doplnit je polovičním St. Peterburgem. Moc se mi líbí ty barvy dohromady - vlastně už jsem z téhle barvy TOHO v kombinaci s karneolem dělala náhrdelník a náušnice. Tak jsem náušničky ušila i k tomuhle náhrdelníku. Hodilo se mi, že se zrovna stavovala známa, která chtěla naučit obšívání. Sama už jsem nějaký ten pátek neobšívala, tak jsem si to aspoň pěkně zopakovala.


7 komentářů:

 1. Hello:-)
  The pendant is fabulous!
  I love the way You have made the bezel for the cabochon.I love the 'courageous' colors too.
  On finding Your Blog I could admire lots of beautiful artpieces made by You and I can admit: I am very much impressed by all Your Work.
  Best Greetings from Sweden-Halinka-

  OdpovědětVymazat
 2. Hello Halinka, thanks a lot for lovely comment!

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkný kousek...barvy jsou vážně luxusní :)

  OdpovědětVymazat
 4. The colors are Great )
  Very-very nice work!

  with love,
  Helena_VS
  *)

  OdpovědětVymazat
 5. colors are great, and beadwork too ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Evi parádní :) A jak se ti povedli ty závěsy?

  OdpovědětVymazat