Trocha elegance

Ať si kdo chce co chce říká, elegance nemusí být nudná. Elegance nerovná se usedlost a stereotyp. Vezměte si třeba takové tři "stálice" elegentního stylu - perly, černá barva, smetanová barva. Když se použijí hravě a netradičně, může s nimi být zábava a přesto zůstanou elegantní.


Tenhle náhrdelník vznikal hodně dlouho. Ale jenom proto, že po té, co jsem dokončila (a ani nezačistila) ústřední výšivku, naprosto mě opustila invence a nevěděla jsem, co dál s tím podniknout. To bylo někdy snad v listopadu loňského roku. Pak v půlce května se mi ta výšivka dostala zase do ruky. Aspoň ji začistím, říkala jsem si. Ale když už byla pěkně podlepená a začištěná, přišlo mi škoda ji nedotvořit do finálního šperku. Nechtěla jsem to přehánět s nějakýma pičičárničkama (těch jsem si užila dost při tvoření do Freeform Challenge), třásničkama, vzorama a vůbec - rozhodla jsem se držet se co nejvíc jednoduchosti.Materiál: perleťové mince (kdo dokáže výstižně pojmenovat jejich barvu, má u mě bod ;-)), TOHO round Opaque Jet  °11 a °15, TOHO round Opaque Lustered Light Beige °11, TOHO round Opaque Light Beige °15, Preciosa rokajl, filc, kovové zapínání.

Fotky by to zasloužilo lepší, ale já byla tak ráda, že už je to hotové... Ale o víkendu, pokud bude čas, to přefotím. Doufám.


Oblíbené příspěvky